Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/home/blogweb/public_html/wp-content/cache/hyper-cache/blogwebmastera.pl/wstep_html/index.html) is not within the allowed path(s): (/home/miwolstr/domains/blogwebmastera.pl:/tmp:/var/tmp:/home/miwolstr/.tmp:/home/miwolstr/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/miwolstr/domains/blogwebmastera.pl/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 140
Wstęp | Blog o programowaniu WWW

Wstęp

Witam wszystkich na moim blogu.

Będę tutaj poruszał kwestie związane z programowaniem w PHP, JavaScript, frameworku  jQuery, CSS, bazami danych, jak również takie kwestie jak programy itp. Napiszę również o hostingu: gdzie co ile kosztuje i czy warto zapłacić taką cenę. Dodatkowo opiszę też różne perypetie z tym związane, wiarygodność niektórych firm itp.

A teraz parę słów o mnie. Moja przygoda z programowaniem zaczęła się jeszcze podczas studiów. Tam pisaliśmy głównie w Delphi. To właśnie w tym języku napisałem swoją pracę inżynierską czyli grę Dynamix.

To była prosta gra. Pomysł na nią wziąłem z dwóch gier: Dyna Blaster (Bomber) i Starcraft. W skrócie jest to labirynt, który jest cały zakryty i odkrywa się go w miarę chodzenia po nim (Starcraft). W tym labiryncie znajdują się gnomy oraz różne przedmioty, które graczowi pomagają, a czasami utrudniają, ale o tym kiedy indziej.

Fascynacja programowaniem internetowym przyszła później. Wszystko zaczęło się od nauki HTML’a. Później przyszedł czas na PHP i JavaScript (niekoniecznie w tej kolejności). Na zaliczenie trzeba było zrobić swoją stronę, która musiała mieć odpowiednią funkcjonalność. Dostaliśmy na ten cel trochę miejsca na szkolnym serwerze. Tak mi się to spodobało, że zacząłem rozwijać tą stronę dokładając coraz to nowe funkcjonalności.

Nieraz wyważałem otwarte drzwi i pisałem coś, co już było napisane. Bardzo lubiłem coś tworzyć i dlatego pisałem to tylko po to, by mieć z tego radość z pisania i satysfakcje. Dzięki temu bez większego problemu udało mi się znaleźć pracę i zajmować się zawodowo tym, co mnie zafascynowało i fascynuje nadal.

To by było na tyle. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania, sugestie lub tematy, które chcecie, żebym poruszył na łamach tego bloga, to dajcie mi znać na maila lub przez komentarze.

Miłego czytania kolejnych moich wypocin.

Twitter Obserwuj mnie na Blip.pl 

Dodaj komentarz

Twój komentarz

CommentLuv badge